Як доглядати за дерев'яними меблями

06.09.2020

Дерев’яні меблі можуть прослужити десятки і навіть сотні років за умови правильного догляду. Тож щойно ви вирішили купити ліжко з буку чи іншої деревини, поцікавтеся, які умови треба забезпечити дерев’яним меблям і враховуйте наші рекомендації щодо експлуатації та догляду, щоб ця деталь інтер’єру прослужила значно довше.

Чого бояться дерев’яні меблі?

Сучасні дерев’яні меблі вразливі перед впливом світла, бояться вологи й перепаду температур. І, як і сотні років тому, шалених збитків вам може завдати діяльність жучків-паразитів.

Відповідно потрібно встановлювати меблі у приміщенні так, щоб на них не падало прямого сонячного проміння. Від цього поверхня дерева вигорає.

Волога у приміщенні змушує дерев’яні деталі розбухати й ці елементи деформуються, а при усиханні — розтріскуються. Уникнути такого розвитку подій можна, якщо покрити меблі якісним лаком. Крім того, стійкість до вологи підвищиться, якщо натерти по можливості поверхні лакованих меблів такими речовинами:

  • Віск;
  • Оцет;
  • Реп’яхова олія.

Найпростіше зробити це буде на рівних поверхнях, наприклад, стільниці.

Температурними перепадами можна пошкодити лаковану поверхню, тому потрібно уникати контактів дерев’яних меблів, наприклад, з гарячим посудом.

Як очищати дерев’яні меблі?

Промисловість випускає чимало спеціальних препаратів, що будуть підтримувати ідеальну гладеньку поверхню без розводів. Поліролями слід обробляти лаковану поверхню регулярно, проте не частіше, ніж раз на місяць.

Щоденне витирання пилу слід робити м’якими матеріалами, наприклад, ганчіркою з мікрофібри чи замшевої тканини. Ганчірка може бути ледь вологою, але не мокрою. При цьому стежте, щоб ганчірка рухалася вздовж малюнку дерева, щоб пил не забивався вашими зусиллями в мікропори.

Звертайте увагу на плями:

  • Чай і каву можна вимити засобом для миття посуду;
  • Йод гарно вбирає картоплина, просто потріть поверхню її зрізом.

Окрему проблему становлять пошкодження.

Тож будьте обачні з пересуванням корпусних меблів. Наприклад, якщо ви встановили у спальні масивне ліжко на замовлення, при кожному прибиранні вам доведеться під ним прибирати. Намагайтеся не пересовувати це ліжко, а піднімати його край, щоб не розхитувати ніжки, які постійно витримують чимале навантаження.

Жучків чи подряпини потрібно вчасно виявити зашпатлювати це місце мастикою відповідного кольору й вкрити лаком вражені місця або ж протерти їх горіховою олією.

Ліжко потрібно оглядати на предмет розхитаних кріплень. Слід купити матрац потрібного розміру та регулярно підтягувати ламелі. На правильний матрац ціна порівняно невелика, проте точність розмірів допомагає продовжити термін служби ліжка.

Вам можуть сподобатись дані статті

Переваги букових ліжок
Бук — деревина, що не поступається за якістю дубу, проте значно дешевша. До переваг буку належить також простота обробки, а значить, меблі з буку можуть мати різноманітний декор та вишукані форми. Дізнатися більше
Як вибрати ліжко
У доісторичні часи люди спали групами на землі. Готувалося місце, де настеляли траву, гілки, клали шкури. Ніч вважалася небезпечною добою Дізнатися більше
Жорсткий чи м'який матрац: робимо правильний вибір
Коли людина наважується купити ліжко, одним з важливих факторі при виборі буде тривалість його майбутньої служби. Дізнатися більше